Letní aktivity – Lipno

Přehrada Lipno je rájem pro lidi, prahnoucích po pestrém a aktivním trávení svého volného času. Vodní hladina našeho jezera Vám nabízí aktivity jakou jsou rybaření, veškeré vodní sporty včetně windsurfingu, plachtění a potápění. Okolí jezera je pak prošpikováno mnoha stezkami pro pěší i cyklisty, které Vás dovedou zejména na pravém břehu do nádherných koutů naší země. Najdou se tu místa i pro vrcholové sportovce. Tím nejvytíženějším se stává koryto za vývarem přehrady, které je pravidelně užíváno jak k republikové, tak i mezinárodní účasti vodních slalomářů či raftingu.

Na Lipně se nudit nebudete!

CYKLOTURISTIKA, Šumava

Okolí Lipenského kraje je rájem pro kolaře. Označené cyklostezky vedou krásnou přírodou pravé a levé strany jezera a jsou propojeny třemi hraničními přechody s Horním Rakouskem. Tři přívozy přes jezero umožňují přechod z jedné strany jezera na druhý. Umožňují tak nepřeberné množství variant různých tras.

Nejznámější okružní trasy – Lipno a okolí:

 • Svatotomášským pohořím
 • Po stopách Adalberta Stiftera
 • Vltavským kaňonem
 • Rakouská
 • Jezerní Krumlovská
 • Schwarzenberská cesta

TURISTIKA, Plešné jezero

V Národním parku Šumava je mnoho překrásných míst, které je možno navštívit. Jedno z nevyhledávanějších míst je Plešné Jezero.Plešné jezero se nachází cca 8 km západně vzdušnou čarou od vodní nádrže Lipno, na severovýchodním svahu hory Plechý (1378,3 m n.m.). Nadmořská výška jezera 1.089 m n.m.zcela určitě přispívá k tomu, že tato lokalita má extrémní povětrnostní podmínky. Průměrná teplota se pohybuje kolem 3 stupňů a roční srážky mají průměr kolem 1500 mm. V zimě zde můžete naměřit 2,5 metru sněhu. Jezero patří k pětici jezer v české části Šumavy. Je ledovcového původu, cca 18 m hluboké a jeho rozloha je 7,5 ha. Voda z jezera odtéká Jezerním potokem do vodní nádrže Lipno. Od roku 1791 byla voda z jezera používána i k napájení Schwarzenberského plavebního kanálu.

Díky poloze jezera pod 260 metrů vysokou skalní stěnou hory Plechý začalo být místo využíváno i k odpočinku a relaxaci. Přibližně 200 metrů od hráze jezera nalezneme „kamenné moře“, které umocňuje dojem z této nádherné scenérie. Cestou od jezera na horu Plechý stojí pomník spisovatele Adalberta Stiftera s vyhlídkou. Přístup k jezeru je možný po turistických trasách z Nové Pece (cca 11 km) nebo po zelené z osady Jelení (cca 7 km).

TENIS, Český Krumlov

Velká tenisová hala se třemi vnitřními a šesti venkovními kurty, restaurací, parkovištěm a profesionálním trenérem.
Provozní doba tenisové haly: Otevřeno denně
7.00 – 24.00 hod (13. 10. – 12. 4.)
7.00 – 22.00 hod (13. 4. – 12. 10.)

Provozní doba tenisových kurtů:
Otevřeno denně
7.00 – 24.00 hod (duben – říjen)
Adresa: Chvalšinská 247, 381 01 Český Krumlov Tel.:, Fax: +420 380 711 418, Mobil: +420 602 133 355
Web: www.tenis-centrum.cz

GOLF, Lipno

Také golfoví hráči a i ti kteří se jimi chtějí teprve stát, si přijdou v okolí Lipna na své. Tohoto času jsou zde dvě golfová hřiště, z toho jeden se zatím nachází ve výstavbě. Ale také krásná golfová hřiště v nedalekém rakouském Ulrichsbergu, Feldkirchenu, Luftenbergu, St. Oswaldu, Ansfeldenu und Pichlingu jsou Vám plně k dispozici.

Lipno Golf Resort a Lipno Golf Club nabízí:

 • 18 jamek , jamky 9. – 18. jsou dočasně využívány také jako hřiště veřejné
 • Cvičné plochy – cvičná louka, jamkoviště, pískové překážky
 • Klubovna – recepce, bar, WC, golfový obchod
 • Půjčovna golfového vybavení
 • Parkoviště – pro cca 100 vozů
 • Golfové kurzy, tréninky, akademie s naším profesionálním trenérem – Jamelem Sahli
 • Ubytování s golfovými pobyty – ve spolupráci s našimi regionálními partnery
 • Speciální balíky pro hotely a cestovní kanceláře.
 • Speciální balíky pro firmy – golfové turnaje, firemní akce, balíčky pro partnery a zaměstnance firem, partnerství, reklama……

MOTOKÁRY, Horní Planá

Kdo rád závodí, toho jistě potěší náš další letní typ: nedaleko Horní Plané směrem na Hodňov se nachází malá Go-Cart autokrosová dráha.
Na této dobře řešené 250m dlouhé asfaltové dráze mohou jet najednou 4 Go-Cart, takže můžete se svými přáteli vzájemně závodit.Mini motocrosová závodní dráha pro děti . Při pohledu na Vaše děti jim můžete toto pouze závidět. 

Otevírací doby:

Červenec a srpen: od 11,00 do 20,00 hod. otevřeno denně
Červena a září: od 12,00 do 18,00 hod.
otevřeno denně

Ceny:

Go-Kart 7 min 120,– CZK
Mini Motocros 4 min 60,– CZK

Kontakt:

Telefon: +420 606 886 713
E-mail: vopatek.jan@tis­cali.cz

WINDSURFING, Černá v Pošumaví a Kovářov

Díky vysoké nadmořské výšce, patří Lipenského jezero k nejoblíbenějším místům České republiky pro windsurfing.

Windsurfing je koncentrován především ve dvou oblastech a to Černá v Pošumaví a Kovářov.

HOUBAŘENÍ, Nová Pec

V rozsáhlých lesních porostech šumavského národního parku v okolí Nové Pece je mnoho míst, kde můžete nalézt mnoho druhů našich hub. Nejčastěji lze nalézt suchohřib hnědý, hřib smrkový, hřib strakoš, křemenáče a mnoho a mnoho dalších. Nejlepší období pro sběr hub je v září a začátkem října, kdy se ochladí a vzduch je vlhčí.

RYBOLOV, Lipno

4870 ha velké jezero LIPNO je rájem pro rybáře! Vzhledem k tomu, že od konce padesátých let, kdy byla přehrada Lipno vybudována, nebyla nikdy zcela vypuštěno, dorůstají zde ryby kapitálních velikostí. Proto zde hodně pensionů nabízí speciální služby pro rybáře jako lodě, elektro-motory, echoloty atd.

Rybaření bez povolenky

Mimo rybolovu na Lipně Vám nabízíme možnost rybaření ve vlastních vodách. V našich vodách lze rybařit i bez rybářské povolenky (  poplatek 250 kč za osobu na den ) , a to skoro se zaručeným úspěchem.

Ryby které chytnete, můžete také odkoupit.

Ryby na Lipně:

 • Kapr Obecný
 • Candát obecný
 • Štika Obecná
 • Síh Severní Maréna
 • Bílá Ryba Mník Jednovousý
 • Pstruh duhový
 • Úhoř Říční
 • Okoun Říční
 • Sumec Velký

HRADY A ZÁMKY

Hrad a zámek Český Krumlov
Monumentální komplex hradu a zámku Český Krumlov leží na skalnatém návrší nad korytem řeky Vltavy. Areál zámku patří mezi největší z celé střední Evropy.
Hrad Rožmberk nad Vltavou
Příběh hradu Rožmberk sahá do 13. století. Z této doby také pochází gotická věž Jakobínka. Mladší, dolní část hradu byla postavena během 14. století. V současnosti se zde nachází sbírka zbraní a rodinná galerie. Rodina Buqouy opustila hrad v roce 1945.
Zřícenina hradu Dívčí Kámen
Gotický hrad ze 14. století byl osídlen Rožmberky. Dnes z něj zbyly pouze ruiny horního a dolního hradu. Tato zřícenina je volně přístupná a patří mezi zajímavé výletní místo.
Zřícenina Hradu Vítkův Kámen
Vítkův kámen byl postaven v polovině 13. století a sloužil jako pohraniční pevnost. Hrad byl udržován až do začátku 18. století. Dnes patří mezi oblíbené výletní místo.

Napsat komentář